100 jaar deel 5

RKVV Chevremont op weg naar 100-jarig bestaan! (deel 5)

In 2010 bestaat de Kerkraadse voetbalclub RKVV Chevremont 100 jaar. In de aanloop naar dit jubileum zal ingegaan worden op de historie van de oudste voetbalvereniging van Kerkrade. Hieronder, met dank aan Jo Ploum, deel 5 van de historie. 

Tot het midden van de jaren vijftig van de vorige eeuw beleefde het voetbal dus ook in Chevremont een prachtige periode. Namen van spelers als Giel Brouwers, Wiel Offermans, Joep en Hein Pöttgens, Hub Vromen, Ernst Pauwels, Niek Kemp, Albert Esser, Hans Havenith, Alex Hubben, Wiel en Niek Ploum, Toon Trags, Harrie Steinbusch, Jo Augenbroe, Leo Gerards en Hub Hanneman spreken tot de verbeelding en zijn tot nu toe niet vergeten en herinneren aan prachtige sportieve hoogtepunten.

De invoering van het betaalde voetbal zorgde ook bij VV Chevremont voor verlies van vele waardevolle spelers en dat vond zijn weerklank in degradatie. In juni 1960 speelde het eerste elftal een jubileumwedstrijd tegen Roda Sport. Voor deze gelegenheid versterkte men zich  met de oud-spelers Hub Hanneman en Leo Habets, die inmiddels uitkwamen voor Rapid JC.

Maar gelukkig worstelde de club zich in de zestiger jaren onder leiding van voorzitter v.d.Straten en trainer Louis Strüver weer omhoog. Een grote schare supporters stond zondag  6 mei 1962 op de Markt in Kerkrade te wachten op hun kampioenen. Twaalf jaar geleden promoveerde de vereniging naar de hoogste klasse van de KNVB en op deze zondag behaalden de sporthelden uit Chevremont het kampioenschap in de 2e klasse en promoveerden nu door de overwinning bij Haslou in Elsloo naar de 1e klasse. Nooit zullen de meegereisde supporters meer het gouden schot van Jan Raaymakers vergeten. Harmonie St. Philomena begeleide de spelers bij hun glorieuze intocht in Chevremont.

Chevremont verkeerde in een roes. Met verve werd het kampioenschap behaald in de 1e klasse. Het gevolg was deelname aan de wedstrijden voor het landskampioenschap bij de amateurs. Voor deze wedstrijden week men uit naar het Gemeentelijk Sportpark te Kaalheide. De tegenstanders waren: Quick ’20 uit Oldenzaal met o.a. Theo Pahlplatz, CVV uit Rotterdam met Jack Roggeveen, WVV Winschoten met Jan Mulder, Vlissingen en Purmersteyn. Vooral de trip naar WVV groeide uit tot een van de vele hoogtepunten in de honderdjarige geschiedenis van deze oudste Kerkraadse voetbalvereniging. Er werd namelijk besloten om de reis naar Winschoten per vliegtuig te maken en dit was in die tijd waarachtig revolutionair te noemen. Een van de belangrijkste spelers had moeite met zijn luchtdoop en kleurde in zijn gezicht niet blauwwit maar grasgroen. Zijn vliegtuigstoel voor de terugreis stelde hij met plezier ter beschikking. Nog liever ging hij te voet naar huis dan met die rammelkist.

 Toen in Hoensbroek sportclub Emma werd opgeheven lukte het om de tribune van deze vereniging over te nemen. Met de hulp van handvaardige vrijwilligers uit de vereniging werd deze op het terrein aan de Kaffeberg weer opgebouwd. Een fatale brand, die uitbrak in het verenigingslokaal van eigenaresse Martha Housen, zorgde in 1966 voor het verlies van veel waardevol archiefmateriaal. Het leek wel of deze brand de aftrap was voor een aantal zeer magere jaren. Veel spelers uit de gouden jaren merkten het vorderen van de jaren en wisselden  hun voetbalschoenen voor sandalen. Dit leidde ertoe dat VV Chevremont al snel in de 2e klasse belandde. In 1973 werd de club zelfs kampioen in de 3e klasse en dat werd gevierd met een wedstrijd tegen MVV met in zijn gelederen “onze eigen” Wiel Brokamp.

In een volgend artikel zal verder verteld worden over de historie van RKVV Chevremont  met al zijn up en downs. Wij zullen u uiteraard in aanloop naar dit groots jubileum op de hoogte blijven houden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Mw. T. Reul: tel. 045-5457039 of e-mail t.reul@kpn-officedsl.nl

Laat een reactie achter